Zaujímavé články
Čerešňovo-čučoriedkový diétny...
Sladká diéta: čerešňovo-čučoriedkový diétny dezert
Svieži ovocný pohár docielime jednoduchým vrstvením. Príprava zaberie len...
Cholesterol v norme a žiadne...
Paradajky znižujú cholesterol.
Paradajky majú vysoký podiel vlákniny, sú nízkokalorickou potravinou....
Veľká súťaž s abc-dieta.sk -...
Chudni a vyhraj víkendový pobyt pre dvoch.
Nový vzhľad Posledný mesiac sme uverejňovali menej článkov, a to z...
Diétne jačmenné rizoto s hubami
Diétne jedlo dňa: jačmenné rizoto s hubami.
Jedlo je bohaté na vlákniny, lebo miesto ryže použijeme na prípravu...

Dukanova diéta ako výsledok 30-ročného lekárskeho výskumu

Pierre Dukan: Dukanova diéta.

Táto metóda zbavovania sa prebytočných kilogramov je veľmi obľúbená. Prečo je to tak? Čím je iná ako ostatné diéty? Jedinečnosť spočíva v tom, že ide o:

  • tzv. personalizované chudnutie, ktoré zohľadňuje osobnosť a životosprávu každého chudnúceho. Inak povedané, spôsoby redukcie hmotnosti sú variabilné, dokážu sa prispôsobiť životnému štýlu a osobitostiam každého človeka bez ohľadu na vek, hmotnosť, zdravotný stav.
  • zníženie hmotnosti natrvalo. V prípade, že sa budete riadiť presnými postupmi Dukanovej diéty, nehrozí žiaden jojo efekt.
  • nedrastickú zmenu životosprávy, pri ktorej netrpíte hladomdovolených je až 100 druhov potravín.

Kto je otcom presonalizovaného chudnutia?

Pierre Dukan – špecialista na výživu a stravovanie – je doposiaľ autorom 19 odborných publikácií (predaných viac ako 2,5 milióna kópií), patriacich medzi najčítanejšie knihy o vyváženej životospráve a chudnutí nielen vo Francúzsku, ale aj celosvetovo. Závery, ku ktorým dospel spolu s ďalším 32 lekármi, sú výsledkom jeho praktických skúseností a podložené sú aj odborne spracovanými dotazníkmi. Diétne metódy tvoril teda tím lekárov - odborníkov na výživu. Aj to je zárukou toho, že nejde len o laboratórne dohady, ale o výsledky dlhoročného, systematického výskumu.

Publikácie Pierra Dukana

Medzi jeho najdôležitejšie práce patria:

  • Slovník dietetiky a výživy (The Dictionary of dietetics) – kľúčová kniha všetkých dietológov.
  • Neviem schudnúť (I don't know how to get slimmer) – stala sa bestsellerom vo Francúzsku.
  • Kniha mojej hmotnosti (The Book of my Weight) – historicky prvá personalizovaná kniha chudnutia. Po prvýkrát tu bol použitý pojem osobnosť v súvislosti s hmotnosťou – weight personality. Dukanove diétne metódy zohľadňujú jedinečnosť každého chudnúceho. Inak povedané, každý si môže "ušiť" diétu podľa seba. Aj preto je na výber z toľkých povolených potravín, s čím sa len málokedy stretnete pri chudnutí.

V čom spočíva tajomstvo diéty podľa Dukana?

Uvedená metóda je univerzálnou kombináciou chudnutia za pomoci prírodných produktov, resp. surovín a odstránenia nesprávnych stravovacích návykov - príčin vzniku obezity
v modernej civilizácii. Práve poznanie osobnostných hmotnostných špecifík je dôležité na odstránenie nesprávnych stravovacích zlozvykov, ktoré vedú nielen k nadváhe, ale často sú hlavnou príčinou neúspechu v chudnutí. Dukanovu diétu si vyskúšala dokonca aj Catherine Middleton – manželka princa Williama.

Average: 4 (1 vote)


Páči sa Vám článok

Dukanova diéta ako výsledok 30-ročného lekárskeho výskumu

? Podporte ho, a nechajte krátky komentár.
Komentáre
4
Komentáre
Ja som s touto dietou spokojna. Prvy raz som ju nasla na http://www.dieta-protal.sk/ pred siestimi mesiacmi a uz som v 3. faze so 14 kg menej :)
Ja som schudla za 3 mesiace 9 kil, nie je to malo, ale cakala som viac. Dodrziavam jedalnicek na dukanovu dietu odtialto http://schudnutie.peknetelo.eu/dukanova-dieta.html
Túto diétu môžem len odporučiť. Ale ak sa rozhodneš ísť do toho, nečerpaj informácie z internetu, ale prečítaj si knihu. Nestojí veľa a sú v nej presnejšie informácie ako na nete. A čo viac, je neskutočne motivujúca, čo je z môjho pohľadu polovica úspešného chudnutia. Bez väčšej námahy som schudla za 5 mesiacov 21 kg. A som v siedmom nebi. Ešte ma cca 20 čaká, ale som si istá, že dôjdem k vytúženému koncu.
Ahojte, mne sa vďaka Dukanke poradilo schudnúť 20 kg za pol roka. Váhu si zatiaľ držím, dúfam, že to tak aj ostane. Viac užitočných infošiek na http://schudnutie.peknetelo.eu/dukanova-dieta.html
Pridať nový komentár
CAPTCHA
Captcha je prevecia proti automatizovanému spamu.
Najnovšie články o chudnutí
Ochrana osobných údajov a používanie cookies
Vyplnením formulára v súlade so zákonom 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v...
Tagy:
Prírodné produkty a zdravá výživa v online supermarketu iherb
Slovensko zažíva najväčší boom v online nakupovaní a zaznamenalo najväčší nárast...
Anketa
Privítali by ste tu fórum?
Prihlásenie
Nedávne komentáre