Zaujímavé články
Qigong - umenie práce so životnou...
Qigong - chudnutie riadením životnej energie.
Existuje veľmi veľa metód chudnutia. Od rôznych diét, cvičení až po...
Paleolitická diéta pre milovníkov...
Paleolitická diéta
Ide skôr o spôsob stravovania sa a celkovú zmenu životného štýlu ako o ...
Rýchla a účinná kapustová diéta
Chudnutie s kapustovou diétou.
Patrí medzi moderné typy tzv. crash diét. Ich podstatou je radikálne...
Ľahký tvarohový dezert
Diétny tvarohový dezert s ovocím.
Tento druh sladkej maškrty je zdravý, nenáročný na prípravu a predstavuje...

Melónová diéta - detox a zoštíhlenie zároveň...

Melónová diéta - chudnutie s melónom.

Chudnutie pomocou sladkého červeného melóna patrí medzi jednu z tzv. monodiét, počas ktorých konzumujeme len jeden druh potraviny, resp. ovocia, zeleniny. Na melónovú diétu je najvhodnejšie najmä letné obdobie, kedy vrcholí sezóna týchto plodov. Melón pomáha pri očiste lymfy, krvi a močových ciest. Melóny obsahujú až 90% vody, sú bohatým zdrojom draslíka, magnézia, vápnika, železa a vitamínov skupín A, B, C. Keďže vodný melón je bohatý na sacharidy, tak počas chudnutia budete mať aj dostatok energie. Jedením melónov nemusíte nevyhnutne len zhadzovať prebytočné kilogramy, ale poslúžia aj na dôkladné prečistenie organizmu.

Princípy melónovej diéty

Postup je úplne jednoduchý – počas celého dňa jeme výlučne vodný melón. To, koľko ho máme zjesť, zistíme tak, že vydelíme telesnú hmotnosť chudnúceho číslom 10. Výsledok predstavuje hmotnosť melónov, ktoré musíme skonzumovať. (Keď vážime 80 kg, tak máme zjesť 8 kíl melónov.) Celkové množstvo treba ale rozdeliť na 5 až 6 porcií. Ak pociťujeme hlad, tak doplníme stravu tmavým chlebom.

Keďže ide o monodiétu, tak by nemala trvať dlhšie ako 4 až maximálne 5 dní. Melónovú diétu nesmú držať ľudia, ktorí majú obličkové kamene, zápal hrubého čreva a problémy s močovými cestami. V prípade, že trpíte uvedenými zdravotnými problémami, treba zvoliť menej radikálnu diétu.

Po skončení melónovej diéty je dôležité ešte týždeň až dva týždne upraviť stravovanie nasledovne:

  • raňajky: ovsené vločky s vodou (môžeme pridať aj iné potraviny, ktoré obsahujú veľa bielkovín, napr. syr),
  • obed: chudé mäso so zeleninovým šalátom,
  • večera: vodný melón.

Stravovanie sa podľa tohto vyššie uvedeného plánu je nevyhnutné na trvalé udržanie výsledkov melónovej diéty, pomáha teda predísť tzv. jojo efektu po skončení redukcie telesnej hmotnosti.

V čom je melónová diéta iná ako ostatné monodiéty?

Vodný melón pôsobí na organizmus ako diuretikum (látka podporujúca vylučovanie) a antioxidant (zabraňuje oxidácii v tele). Konzumovaním melóna sa telo zbavuje škodlivých toxínov a iných prebytočným látok. Existujú recepty na detoxikáciu prostredníctvom melóna. Vtedy sa odporúča 3 týždne jesť vodný melón s čiernym chlebom. Avšak pre uvedené „prečistenie“ tela musíte mať dobrý zdravotný stav a netrpieť závažnými ochoreniami. V opačnom prípade môže melónový detox počas dlhšej doby (maximálne 3 týždňov) aj poškodiť organizmu.

Average: 4.6 (5 votes)


Páči sa Vám článok

Melónová diéta - detox a zoštíhlenie zároveň...

? Podporte ho, a nechajte krátky komentár.
Komentáre
3
Komentáre
Wav, tak toto by sa dalo praktizovat v Grecku. Tam su lacne melony. Staci si kupit dovolenku bez stravy a vratim sa pekna opalena stihlucka :)
no hej lenže teraz sa dá ísť asi ťažko do Turecka, iba ak tak na vlastné riziko, skôr by som povedala keby niekto mal fakt chuť a veľmi chcieť tak mu je jedno koľko by ho to stálo samozrejme vrámci možností a melón nie je zas taký drahý aby sme si ho nemohli dovoliť a v lete ani nehovorím :)
Melónová diéta je hlavne o detoxikácie, ani nie tak o chudnutí. Melóny sú zdravé, chutné, tak prečo nie? Treba si ale prečítať viac zdrojov, skor ako sa do neakej diéty pustíte, napr. aj tu http://www.dietyachudnutie.sk/diety/detoxikacne-diety/melonova-detoxikacna-dieta/
Pridať nový komentár
CAPTCHA
Captcha je prevecia proti automatizovanému spamu.
Najnovšie články o chudnutí
Ochrana osobných údajov a používanie cookies
Vyplnením formulára v súlade so zákonom 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v...
Tagy:
Prírodné produkty a zdravá výživa v online supermarketu iherb
Slovensko zažíva najväčší boom v online nakupovaní a zaznamenalo najväčší nárast...
Anketa
Privítali by ste tu fórum?
Prihlásenie
Nedávne komentáre