Zaujímavé články
Sója zaručí pevné kosti a zdravé...
Sója - populárna surovina k príprave diétnych jedál.
Názov sója je odvodený zo staročínskeho slova, kde sa táto rastlina...
Kuracie prsia s citrónovo-kôprovou...
Diétne jedlo dňa: kuracie prsia s omáčkou.
Šťava z čerstvého citróna a kôpor vytvoria chutnú, gréckou kuchyňou...
Jablkový "pôst"
Jablková diéta, chudnutie s jablkom.
Trápia vás výčitky svedomia, lebo ste si neustrážili príjem kalórií?...
Malý stravovací zlozvyk - niekoľko...
Kvalitný spánok, dostatok času na spanie.
Pri chudnutí nejde len o silu vôle, či jej nedostatok. Niekedy si...

Pohánková diéta = rýchle chudnutie a prečistenie organizmu

Pohánková diéta, chudnutie s pohánkou.

Zima sa blíži ku koncu, čoskoro sa začne otepľovať a nás ženy bude znova trápiť otázka, ako zhodiť nadbytočné zásoby tuku, ktoré sme nazbierali počas zimného obdobia. Dá sa chudnúť rôznymi spôsobmi, ale ktorý je pre nás ten správny? Nuž nič iné nezostáva, len skúšať... Na redukciu váhy a jarnú očistu organizmu je ako stvorená práve pohánková diéta, pri ktorej vidíte výsledky už za týžden, maximálne dva, čo pri mnohých nízkokalorických diétach nie je možné. Takže motivácia chudnúceho stúpa a navyše sa rýchlo naštartuje metabolizmus.

Čo tak začať pohánkovou diétou?

Princíp je úplne jednoduchý. Môžete zjesť toľko pohánky za deň, koľko budete chcieť. Ale vzhľadom na to, že budete musieť konzumovať len jeden druh potraviny, tak táto diéta by nemala presiahnuť maximálne trvanie jedného týždňa. Tento typ diéty nie je nákladný. Pohánka je cenovo veľmi výhodná a navyše nevyžaduje žiadne špeciálnej technológie úpravy, žiadne dlhé hodiny státia v kuchyni. Podmienkou je jesť čistú pohánku, bez akýchkoľvek solí, cukrov, omáčok a ďalších prísad. Jedinou povolenou prímesou môžu byť riasy. Najvhodnejšia je pohánka z biovýroby, keďže neobsahuje žiadne chemické prísady. Takto bude chudnutie a prečistenie organizmu dokonalé.

Úbytok na váhe závisí pri pohánkovej diéte od výšky, veku, stravovacích návykov spred obdobia chudnutia a podobne. Je teda ťažké presne stanoviť, o koľko kilogramov sa dá zredukovať telesná hmotnosť počas trvania pohánkovej diéty.

Pozitíva pohánky

Pohánka je veľmi vhodná na chudnutie a detoxikáciu organizmu, keďže obsahuje pomerne veľa aminokyselín, bielkovín, stopových prvkov, železa a rôznych iných vitamínov. V porovnaní s inými, na diétu vhodnými potravinami, má pohánka toľko výživných látok, že počas chudnutia sa človek cíti viac sýty ako pri iných typoch redukčných postupov. Stopové prvky, ktoré sú obsiahnuté v pohánke, posilňujú steny ciev. Keďže sa telo dostane do deficitu sacharidov (cukrov), tak nevyhnutne musí spáliť tukové rezervy a tým sa znižuje pomer tukov v tele chudnúceho.

Princípy pohánkovej diéty

Pohánka sa spracováva podľa overenej receptúry. Ale nie je to nič zložité. Na jednu šálku pohánky pripadajú 2 šálky vriacej vody. Prepláchnutú pohánku zalejeme vriacou vodou a necháme stáť počas noci, aby nabobtnala. Ak by ste chceli jesť viac pohánkovej kaše denne, tak potom sa musí spraviť zmes, kde bude rovnaký pomer pohánky a vody. Ráno sa už len zleje nadbytočná voda a pohánková kaša sa hneď konzumuje. Pohánka sa nesmie variť, lebo tým stráca veľa cenných výživných látok.

Aj keď kritici tejto diéty by mohli oponovať tým, že obilie má pomerne veľa kalórií, zvyčajne nie je bežné jesť veľké množstvá uvedenej pohánkovej hmoty. Spočiatku pri pociťovaní výraznejšieho hladu sa dá pohánka doplniť jogurtom alebo ovocím, ktoré nesmie byť sušené a príliš sladké (v žiadnom prípade nie hrozno, banány). Vhodné je počas pohánkovej diéty piť kefír či nízkotučný jogurt (nesmie mať viac ako 1% tuku), avšak nie viac ako liter denne. Jogurt sa dá aj zamiešať do pohánky alebo jesť zvlášť. V dopoludňajších hodinách sa dá dokonca doplniť aj šálka kávy, ale nesladenej.

Poslednú porciu pohánkovej kaše treba zjesť 3 až 4 hodiny pred spánkom. Pohánka nie je ľahkým jedlom na trávenie, takže počas spánku by sa s ňou mohol váš žalúdok trochu potrápiť. Ak by ste pociťovali hlad, tak sa napite kefíru.

Nevyhnutné je dodržiavať pitný režim. Zakázané sú perlivé minerálky aj káva. Povolený je čierny, zelený a bylinkový čaj, prípadne zriedený džús a samozrejme aj čistá voda.

Nezabudnite, že po skončení diéty treba naďalej pozvoľne obmedzovať príjem jedál bohatých na cukor, škrob, soľ a tuky. Zabránite tak zbytočnému jojo efektu. Ak sa tým budete riadiť, tak vám určite minimálne polovica zhodenej váhy zostane a nenaberiete späť prebytočné kilogramy.

Máte skúsenosti s pohánkovou diétou alebo nejakou inou diétou? Nechajte nám komentár, alebo napíšte do nášho "diétneho" blogu ako chudnete a držíte si líniu.

Average: 3.3 (12 votes)


Páči sa Vám článok

Pohánková diéta = rýchle chudnutie a prečistenie organizmu

? Podporte ho, a nechajte krátky komentár.
Komentáre
5
Komentáre
neviete kde sa dá kúpiť pohánka?
pohanka sa da kupit celkom lahko, staci trocha pohladat v googli
v bio obchodoch ale ne policke kde su bio vyrobky
Lidi nedělejte to, známé dcera sice zhubla 24 kg, ale vrátilo se jí 30 kg a další z této diety zkolabovala.
Tak to urcite len prehnala to dietovanie. Alebo to kombinovala s nejakou inou dietou? Pri chudnuti treba robit aj zdrave pauzy.
Pridať nový komentár
CAPTCHA
Captcha je prevecia proti automatizovanému spamu.
Najnovšie články o chudnutí
Ochrana osobných údajov a používanie cookies
Vyplnením formulára v súlade so zákonom 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v...
Tagy:
Prírodné produkty a zdravá výživa v online supermarketu iherb
Slovensko zažíva najväčší boom v online nakupovaní a zaznamenalo najväčší nárast...
Anketa
Privítali by ste tu fórum?
Prihlásenie
Nedávne komentáre