Zaujímavé články
Omeleta s kuracím mäsom a...
Dukanova diéta: Recept na omeletu s kuracím mäsom a slaninkou.
Toto, na prípravu aj suroviny nenáročné jedlo, sa dá konzumovať počas 3. (...
Týždenná diéta s chutným...
Obedňajšia diéta: jablká v cestíčku.
Ešte pred konzumáciou raňajok vypijeme odfiltrovanú vodu s vitamínom Acido...
Kuracie prsia s citrónovo-kôprovou...
Diétne jedlo dňa: kuracie prsia s omáčkou.
Šťava z čerstvého citróna a kôpor vytvoria chutnú, gréckou kuchyňou...
Žiadne hladovanie počas Dukanovej...
Dukanova diéta - aj grilované kurča.
Vyberte si až zo 100 povolených potravín Jedným z dôvodov popularity...

Ryžová diéta - na chudnutie aj detoxikáciu tela

Ryžová diéta, ryža

Ryžová diéta je jednou z populárnych monodiét, kedy sa vo väčšom množstve konzumuje výlučne ryža. Existuje niekoľko variantov. Samotná myšlienka redukcie telesnej hmotnosti pomocou ryže je založená na skutočnosti, že práve ryža dokonale pohlcuje všetky soli a škodliviny, ktoré sú v tele. Ryža je veľmi vhodná nielen na chudnutie, ale aj na celkovú očistu organizmu. Uvedená diéta pomôže síce k úbytku hmotnosti, ale nie každému. Je to individuálne.

Postup pri chudnutí pomocou ryže

Príprava jedál počas ryžovej diéty je veľmi jednoduchá. Uvaríme si pohár ryže a jeme po malých dávkach po celý deň. Takto upravenú ryžu môžete jesť najviac 2 až 3 dni. Ak cítite pálčivý hlad, tak sú dovolené na doplnenie 2 až 3 jablká. Ryžová diéta sa dá opakovať, ale neodporúča sa častejšie ako raz za mesiac.

Ryža ako prostriedok na detoxikáciu organizmu

Pomocou ryže sa dá zbaviť aj nadmerného množstva solí v tele, dokonca škodlivých toxínov. Postup je odlišný od spôsobu úpravy ryže na účel chudnutia.

Do 4 nádob (najlepšie sklenených) nasypeme po 2 lyžice ryže do každej a zalejeme vodou. Je jedno, aký typ ryže to bude. Vhodné sú všetky odrody ryže: nelúpaná (natural), parboiled, dlhozrná, guľatozrná, jazmínová aj divoká. Zaujímavá je práve divoká alebo tzv. indiánska ryža, ktorá má čiernu farbu. Nádoby dáme na tmavé miesto, kde je nízka teplota. Vyššia teplota v miestnosti zhorší konečný výsledok. Čakáme 4 dni. Počas tohto obdobia je treba každý deň vymeniť vodu v nádobách. Po 4 dňoch vyberieme ryžu z prvej nádoby, umyjeme a uvaríme. Necháme však časť ryže v nádobe, aby bola na druhýkrát. Druhý deň vezmeme ryžu z 2. nádoby a postup zopakujeme. Nezabudnite časť nechať v sklenenej nádobe. Toto opakujeme, kým neminieme všetku takto pripravenú ryžu, ktorú konzumujeme k jedlu v dopoludňajších hodinách a to výlučne na prázdny žalúdok.

Potom, čo si dáte ryžu by ste nemali jesť minimálne 2 hodiny. Inokedy smiete jesť ako zvyčajne. Vhodné by bolo maximálne obmedzenie múčnych jedál a jedál bohatých na tuky.

Detoxikácia prostredníctvom takto špeciálne pripravenej ryže by mala trvať aspoň 2 týždne. Telo sa počas tejto doby zbaví veľkého množstva toxínov. Odporúča sa dopĺňať detoxikačný proces o vitamíny a minerály.

Average: 4.3 (8 votes)


Páči sa Vám článok

Ryžová diéta - na chudnutie aj detoxikáciu tela

? Podporte ho, a nechajte krátky komentár.
Komentáre
0
Pridať nový komentár
CAPTCHA
Captcha je prevecia proti automatizovanému spamu.
Najnovšie články o chudnutí
Ochrana osobných údajov a používanie cookies
Vyplnením formulára v súlade so zákonom 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v...
Tagy:
Prírodné produkty a zdravá výživa v online supermarketu iherb
Slovensko zažíva najväčší boom v online nakupovaní a zaznamenalo najväčší nárast...
Anketa
Privítali by ste tu fórum?
Prihlásenie
Nedávne komentáre