Zaujímavé články
Chudnutie s hroznom
Vinič, hrozno, hroznová diéta.
Prečo je dobré chudnúť pomocou plodov hrozna? Zdá sa vám to zvláštne...
Syrom plnené kuracie prsia (...
Dukanova diéta: Recept na syrom plnené kuracie prsia.
Toto zdravé jedlo si môžete dopriať dokonca aj na úplnom začiatku...
Paleolitická diéta pre milovníkov...
Paleolitická diéta
Ide skôr o spôsob stravovania sa a celkovú zmenu životného štýlu ako o ...
Diétne jačmenné rizoto s hubami
Diétne jedlo dňa: jačmenné rizoto s hubami.
Jedlo je bohaté na vlákniny, lebo miesto ryže použijeme na prípravu...

Zbavte sa tuku po vianočnom maškrtení - rýchlo a účinne!

Ako rýchlo schudnúť po Vianociach.

Vianoce a silvestrovské oslavy sú tradične spojené nielen s rodinou, ale tiež s bohato prestretými stolmi. Len málokto odolá chutným, často nezdravým dobrotám. Na striedmosť a diétne tipy sa dá myslieť len ťažko. Málo pohybu, vysokokalorické jedlá a neobmedzený prístup k pochúťkam. To všetko zanechá nejedno kilečko navyše. Prečítajte si teda zopár jednoduchým rád, ako sa rýchlo zbaviť vianočného tukového "darčeka".

1. Rozhýbte sa

Nadbytočné kilogramy sa určite nevytratia leňošením pred televízorom. Je čas poriadne sa hýbať. Vymeňte pohodlný výťah za schody, namiesto auta sa dopravte do práce (pokiaľ to je čo i len trošku možné) peši, choďte si zaplávať, alebo zistite, čo je nové v miestnom fitnescentre. Možností je veľa. Stačí si len vybrať a držať sa odhodlania schudnúť. Vami vybranú pohybovú aktivitu by ste mali vykonávať denne. Takto sa dokážete zbaviť minimálne jedného kilogramu za mesiac. Ak skombinujete pohyb s kontrolovaním toho, čo zjete, tak budete ešte úspešnejší v povianočnom chudnutí.

2. Zmrazte jedlo, ktoré zostalo z vianočného menu

Počas sviatkov navaríme oveľa viac jedla, ako by sme stihli skonzumovať v priebehu viacerých bežných dní. Čo urobiť s jedlom, ktoré sa zvýšilo? Sú tri možnosti: zjesť, vyhodiť (čo by bola škoda), alebo zmraziť na "horšie časy". Najlepšou je posledná alternatíva. Radšej si dať len menšie porcie počas dlhšej doby, ako nasilu dojedať jedlá, aby sa nám nepokazili v chladničke.

3. Podarujte sladké darčeky ďalej

Ak ste dostali na Vianoce veľa pochutín, dezertov, či cukríkov, tak sa s nimi jednoducho podeľte. Vhodnou príležitosťou sú rodinné oslavy. V žiadnom prípade neskladujte doma zásoby cukroviniek, ktoré predstavujú dosť silné lákadlo. Takto nielen potešíte svojich blízkych, ale predídete aj pokušeniu prejedať sa ešte dlho po sviatkoch.

4. Vymeňte pochutiny za ovocie a zeleninu

Zabudnite na sladkosti a vysokokalorické lupienky. Nahraďte ich ovocím alebo zeleninou. Je to zdravšia alternatíva, ktorá zasýti, osvieži a zbaví vás potreby dať si len „niečo malé“.

5. Nezabúdajte na raňajky

Chudnúť neznamená hladovať a už vôbec nie vynechať najdôležitejšie jedlo dňa. Raňajky naštartujú metabolizmus. Na začiatok nového pracovného dňa je potrebná dostatočná energia. Ak bude prvým jedlom obed, tak s pomalým metabolizmom ho bude telo oveľa dlhšie tráviť. Pravdepodobne si ho uloží aj ako tukovú zásobu pre prípad, že zas budete telo trápiť vynechaním jedla.

6. Chudnite spoločne s ostatnými

Ak nemáte čas navštevovať fitnescentrá, tak sa zapojte do chudnutia skupiniek ľudí prostredníctvom webov o diétach, ktorých súčasťou sú aj diskusné fóra. Má to viacero výhod. Skupinové chudnutie:

  • pôsobí motivujúco,
  • poskytuje viac praktických informácií (názory a skúsenosti chudnúcich),
  • šetrí čas (žiadne cestovanie do fitka) aj peniaze,
  • vyvoláva pocit, že na chudnutie nie ste sami.

7. Vynechajte jedlá s kalorickou hodnotou nad 300 kcal

Mali by ste nájsť spôsob, ako vylúčiť vysokokalorické potraviny zo svojho jedálnička. Sú to zdanlivo neškodné čokoládky, dezerty, latte kávičky a podobne. Ak denne vynecháte príjem 300 kcal, tak za mesiac môžete schudnúť o viac ako jeden kilogram úplne bezbolestným, nedrastickým spôsobom.

Average: 5 (1 vote)


Páči sa Vám článok

Zbavte sa tuku po vianočnom maškrtení - rýchlo a účinne!

? Podporte ho, a nechajte krátky komentár.
Komentáre
0
Pridať nový komentár
CAPTCHA
Captcha je prevecia proti automatizovanému spamu.
Najnovšie články o chudnutí
Ochrana osobných údajov a používanie cookies
Vyplnením formulára v súlade so zákonom 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v...
Tagy:
Prírodné produkty a zdravá výživa v online supermarketu iherb
Slovensko zažíva najväčší boom v online nakupovaní a zaznamenalo najväčší nárast...
Anketa
Privítali by ste tu fórum?
Prihlásenie
Nedávne komentáre